Sponsorlu Bağlantılar

Android Telefondan iPhone X’e Veri Aktarma

Android telefondan iPhone X’e veri aktarma işlemi zor mu geliyor? Android’den iOS’a geçme konusunda endişe yaşıyorsanız bu değişim için gerekli olan tüm adımları uygulamanıza yardımcı olacağız. Aktarım verilerini yapmak için birkaç yöntem var. Size 2 yöntemden bahsedeceğiz. Üçüncü taraf uygulamaların yardımıyla telefonunuzun yerleşik mekanizmalarını ve başka bir yöntemi kullanarak verilerin nasıl aktarılacağını göstereceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

1. Yöntem; Android Telefondan iPhone X’e Veri Aktarma

Bu yöntemi Google hesabının yardımıyla açıklayacağız (Microsoft veya Facebook gibi diğer hesaplarla aynı şekilde yapılabilirsiniz). iOS uygulamasına geçin.

Sponsorlu Bağlantılar

1 – Öncelikle cep telefonunuzdan kişilerin Google hesabıyla senkronize edildiğinden emin olun. Bunu yapmak için bilgisayarınızdaki herhangi bir tarayıcıda Gmail’e gidin. Ardından ekranın sol üst tarafındaki Gmail logosunun yanındaki ok işaretine tıklayın. Menüden Kişiler’i seçin. Android cep telefonunuzdan tüm kişileri görebildiğinizi kontrol edin. Eğer sorun yoksa bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Aksi takdirde cep telefonunuzda bir Gmail hesabı senkronizasyonu yapmanız gerekir.

Android Telefondan iPhone X'e Veri Aktarma
Android Telefondan iPhone X’e Veri Aktarma

2 – Gmail hesabını senkronize etmek için Android mobil cihazınızda “Ayarlar > Hesaplar” yolunu izleyin. Seçeneklerden Google’ı seçin ve iPhone X telefonunuza aktarmak istediğiniz verilerin yanındaki butonların açık olduğundan emin olun.

Sponsorlu Bağlantılar

3 – Artık yeni iPhone X telefonunuzda işlemi yapmaya hazırsınız. (NOT: iPhone X’iniz henüz aktifleştirilmemelidir. Etkinleştirilirse cihazınızı sıfırlamanız gerekir).

Tüm etkinleştirme ayarlarından geçin ve Android’den Veri Taşı’yı bulabileceğiniz son Uygulamalar ve Veriler sayfasında durup üzerine dokunun. Sonraki iPhone X, Android cihazınıza Move to iOS uygulamasını yüklemenizi isteyecektir.

Android Telefondan iPhone X'e Veri Aktarma

4 – Google Play Store’dan Move to iOS uygulamasını yükleyin. Kurulumdan sonra açın ve ilk ekrana Devam et ve Şartlar ve Koşulları kabul et üzerine dokunun.

Sponsorlu Bağlantılar

5 – Şimdi iPhone X’inize dönün ve Android cep telefonunuza girmeniz gereken bir kod almak için Devam’a dokunun. Her iki cep telefonunun da aynı kablosuz ağda olması gerekir.

6 – Android cep telefonunuzda aktarılmak istediğiniz verileri seçmeniz istenecektir: Google Hesabı, Mesajlar ve Kamera. Sonraki öğesine dokunarak tüm seçilen veriler aktarılmaya başlar.

Sponsorlu Bağlantılar

7 – Veri aktarıldıktan sonra iPhone X cihazınızı ayarlamayı bitirin. Sonunda Google Hesabınıza Şifre girmeniz istenecektir.

2. Yöntem; Android Telefondan iPhone X’e Veri Aktarma

Bu yöntem zaten aktif iPhone X ile çalışacaktır. Başlangıçta İlk yöntemden 1. ve 2. adımları yapın. Sonrasında ise aşağıdaki adımları izleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

1 – iPhone “Ayarlar > Kişiler ve Hesaplar” yolunu izleyin.

2 – “Hesap Ekle” bölümünden Google Hesabınızı ekleyin.

Google e-postanızı ve şifrenizi girerek Google Hesabınızı ayarlayın. Bu işlem Posta, Kişiler, Takvimler ve Notlar ile senkronize edilir.

3 – Şimdi ihtiyacınız olabilecek Fotoğrafları, Uygulamaları ve diğer verileri aktarın.

Bu adım için üçüncü taraf bir uygulama kullanıyor olacağız. Bu tür uygulamaların birçoğu var. Verilerin nasıl aktarılacağını açıklayacağımız uygulama tercihimiz SHAREit uygulaması. Her iki cihazda da SHAREit uygulamasını yükleyin.

4 – Android ve iPhone X’te SHAREit uygulamasını açın. Android’de “Send (Gönder)” düğmesine dokunun ve aktarmak istediğiniz verileri seçin. Dosyaları tek tek seçebilir veya tüm klasörleri seçebilirsiniz.

5 – Bir iPhone’a aktarmak istediğiniz tüm verileri seçtikten sonra Android cihazının ekranının altındaki “Send (Gönder)” düğmesine dokunun ve aynı zamanda iPhone X ürününüzde “Receive (AL)” düğmesine dokunun.

6 – Android cihazınızda radarda iPhone X’i göreceksiniz. Seçilen öğelerin sayısına bağlı olarak bir süre alacaktır.

Bitti.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here