Samsung Galaxy S20 Plus parmak izi ekleme işlemi basit ama çok önemlidir. Bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım ve resimli olarak anlattık.

Samsung Galaxy S20 Plus Parmak İzi Ekleme

Samsung Galaxy S20 Plus parmak izi ekleme özelliği her ne kadar en üst güvenlik seviyesi olsa da aynı seviyeye sahip şifre ve PIN yöntemleri de var. Ama parmak izi okuyucu sayesinde telefon hem hızlı hemde zahmetsizce açabiliyorsunuz. Zaten şifre ve PIN’den en büyük artısı da bu. Eğer sizde Samsung Galaxy S20 Plus telefonunuza parmak izinizi eklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar
Samsung Galaxy S20 Plus parmak izi ekleme

1 – Öncelikle “Güç” tuşuna basıp telefonunuzu açın.

2 – Sonrasında menüden “Ayarlar” bölümüne girin.

3 – Samsung Galaxy S20 Plus telefonunuzun ekranındaki seçenekler arasında “Biyometrik veriler ve güvenlik” seçeneğine dokunun.

Biyometrik veriler ve güvenlik

4 – Sonraki ekranda “Parmak İzleri” seçeneğini seçin.

Parmak İzleri

5 – Sonrasında Samsung Galaxy S20 Plus ekranına gelen bilgilendirme ekranını dikkatli okuyup “Devam” butonuna dokunun.

Samsung parmak izi ekleme

6 – Sonraki ekranda parmak izi okuyucu da sorun olması durumunda kullanabileceğiniz alternatif bir açılış yöntemi seçin. Bunlar desen, PIN ve şifre.

Samsung parmak izi ekleme

7 – Şimdi ise belirlediğiniz alternatif açılış yöntemini (şifre/PIN girin veya deseni çizin) girin ve onaylayın.

Samsung parmak izi ekleme

8 – Sonrasında ise Samsung Galaxy S20 Plus telefonunuzda ilgili talimatlar ekrana gelecek. Bunları takip edip uygulayın.

Samsung parmak izi ekleme

9 – Parmak izinizi başarı ile ekledikten sonra “Ayarlar > Biyometrik veriler ve güvenlik > Parmak İzleri” yolunu izleyin ve “Parmak izi kilidini aç” seçeneğini aktif edin.

10 – Eklediğiniz parmak izi üstte “Parmak izi 1” şeklinde görülecektir. Telefonunuz için başka parmak izi eklemek için “Parmak izi ekle” yazısına dokunun.

İşlem bitti. Artık telefonunuzu açarken parmak izi okuyucu üzerine eklediğiniz parmağınızı koyarak hızlıca açabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here