Samsung Galaxy S20 Ultra uygulamaları SD kartına taşıma işlemi basit ama bazı uygulamaların hafıza kartına taşınma özelliği yok.

Samsung Galaxy S20 Ultra Uygulamaları SD Kartına Taşıma

Samsung Galaxy S20 Ultra uygulamaları SD kartına taşıma işlemini yapmak istiyorsanız bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Yalnız her uygulama hafıza kartına (SD karta) taşınamaz. Dolayısıyla bahsettiğimiz yöntem ile taşıma işlemi yapamazsanız bu Galaxy S20 Ultra telefonunuz ile ilgili değil uygulama ile ilgilidir.

Sponsorlu Bağlantılar
Samsung Galaxy S20 Ultra uygulamaları SD kartına taşıma

Uygulamalar Hafıza Kartına Nasıl Taşınır?

1 – İlk olarak menüden “Ayarlar” bölümüne girin.

Ayarlar

2 – Sonrasında “Uygulamalar” seçeneğini seçin.

Uygulamalar

3 – SD karta yani hafıza kartına taşımak istediğiniz uygulamaya dokunun.

Samsung uygulamaları SD kartına taşıma

4 – Samsung Galaxy S20 Ultra telefonunuzda karşınıza çıkan sonraki ekranda “Depolama” seçeneğine dokunun.

Depolama

5 – Sonraki ekran ise “Cihaz hafızası” bölümünde bulunun “DEĞİŞTİR” butonuna dokunun.

Samsung uygulamaları SD kartına taşıma

NOT: EĞER BU EKRANDA “DEĞİŞTİR” BUTONUNU GÖREMİYORSANIZ BU Samsung Galaxy S20 Ultra TELEFONUNUZ İLE İLGİLİ BİR SORUN DEĞİLDİR. UYGULAMANIN TAŞINMA ÖZELLİĞİNİN OLMAMASINDAN KAYNAKLANMAKTADIR. ÇÜNKÜ BAZI UYGULAMALAR SD KARTA TAŞINAMAZ.

6 – Eğer Samsung Galaxy S20 Ultra telefonunuza takılı bir hafıza kartı varsa çıkan küçük pencerede “SD kart” seçeneğini seçin.

Samsung uygulamaları SD kartına taşıma

NOT: EĞER BU EKRANDA BİR SD KART GÖRÜNMÜYORSA Samsung Galaxy S20 Ultra TELEFONUNUZ SD KARTI GÖRMÜYOR DEMEKTİR. BUNUN NEDENİ İSE SD KARTINIZ YA DOĞRU YERLEŞTİRİLMEMİŞ YA DA UYUMLU DEĞİL.

7 – Sonrasında bilgilendirme ekranı gelecek. Bu ekranda dikkatlice okuyun ve eğer devam etmek istiyorsanız ekranın altındaki “TAŞI” butonuna dokunun.

Samsung uygulamaları SD kartına taşıma

8 – Böylece taşıma işlemini yapmış olduğunuz. Taşıma işleminden sonra 5. adımda gelmiş olduğunuz ekranda “DEĞİŞTİR” butonunun hemen yanında “Harici depolama” yazısını göreceksiniz. Bunun anlamı uygulama, Samsung Galaxy S20 Ultra telefonunuzdan SD karta (hafıza kartına) başarılı bir şekilde taşınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here