Xiaomi Redmi Note 7 Pro Mi hesap şifre sıfırlama nadir ama çok önemli bir işlemdir. Mi hesabınızın şifresini unuttuysanız size bu konuda yardımcı olacağız.

Xiaomi Redmi Note 7 Pro Mi Hesap Şifre Sıfırlama

Xiaomi Redmi Note 7 Pro Mi hesap şifre sıfırlama ihtiyacı herkesin başına gelebilir. Özellikle çocuklara verilen Xiaomi telefonlarda, telefon yanlışlıkla kilitleniyor ve telefonu açabilmeniz için Mi hesabınızın şifrenisini girmeniz isteniyor. Ama genellikle bu şifre unutulup gidiyor. Ekranda “This device is associated with an existing Mi account. For security reasons, you need to enter password to verify the device.” yazısını gören birçok kişi hemen panikliyor. Peki ne yapacağız?

Sponsorlu Bağlantılar

ÖNEMLİ-1: Xiaomi Redmi Note 7 Pro telefonunuzdaki Mi hesabınızı sıfırlarsanız, kurulum aşamasında verileri geri yükleyebilmek için sizden Gmail adresinizi ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Eğer bu bilgileri bilmiyorsanız ilk olarak bunları öğrenin. Eğer farklı bir Gmail adresi girerseniz verileriniz telefonunuza geri gelmeyecektir.

ÖNEMLİ-2: Sıfırlama işlemini yaparken Xiaomi Redmi Note 7 Pro telefonunuzu bir kablosuz ağa (Wi-Fi) bağlanmanızı öneririz. Çünkü eski verilerinizi, uygulamalarınızı ve oyunlarınızı yüklerken Wi-Fi bağlantısı isteyecektir.

Xiaomi Redmi Note 7 Pro Mi Hesap Şifremi Unuttum

Xiaomi Redmi Note 7 Pro Mi hesap şifre sıfırlama

İlk bölümü bilgisayardan yapacağız. İsterseniz Xiaomi Redmi Note 7 Pro telefonunuzdan da yapabilirsiniz.

1 – İlk olarak internetten https://www.mi.com/tr/ adresine girin ya da BURAYA tıklayın / dokunun.

2 – Daha sonra ekrandaki “OTURUM AÇ” yazısına tıklayın.

Xiaomi Mi Hesap Şifre Sıfırlama

3 – Sonrasında “Şifrenizi mi unuttunuz?” yazısına tıklayın.

Xiaomi Mi Hesap Şifre Sıfırlama

4 – Burada eğer Gmail adresinizin şifresini bilmiyorsanız telefon numarasını girebilirsiniz. Buraya telefon numaranızı girin. (Ben bu şekilde yaptım.) Daha sonra “Sonraki” butonuna tıklayın.

Xiaomi Mi Hesap Şifre Sıfırlama

NOT: Telefon kilitli olduğu için gelen mesajı okuyamayabilme ihtimaline karşın SIM kartınızı başka bir telefona takın.

5 – Devamında kodu göndermesini isteyin. Böylece girdiğiniz numaraya bir kod gelecek. Bu kodu girin ve kendinize yeni bir Mi hesabı şifresi oluşturun.

Bundan sonraki işlemleri Xiaomi Redmi Note 7 Pro telefondan yapacağız.

6 – Xiaomi Redmi Note 7 Pro telefonunuzdan “Activate this device” butonuna dokunun.

Xiaomi Mi Hesap Şifre Sıfırlama

7 – Daha sonra bilgisayardan yeni belirlediğiniz Mi hesabı şifrenizi girin ve “Activate” butonuna dokunun.

Xiaomi Mi Hesap Şifre Sıfırlama

8 – Böylece telefonunuzdaki Mi hesabı sıfırlanacak.

Bundan sonra karşınıza Xiaomi Redmi Note 7 Pro telefonunuzun kurulum aşaması gelecek. Bu nedenle bölge ayarlarından sonra sizden Gmail hesabınızı girmenizi isteyecek. Eğer daha önce girmiş olduğunuz Gmail adresinizi girerseniz bütün verileriniz ve uygulamalarınız / oyunlarınız geri yüklenecektir. Gmail hesabınızı girdikten sonra talimatları izleyin. Ama kesinlikle yeni bir kurulum seçeneğini seçmeyin.

ÖNEMLİ-2: Eğer Gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız “Şifremi unuttum” yazısına dokunun ve gelen ekranda telefon numaranızı girin. Böylece telefonunuza gelen kod ile kolaylıkla kendinize yeni bir Gmail hesabı şifresi oluşturabilirsiniz. Eğer öğrenemezseniz yorum bölümünden bize bildirin, yardımcı oluruz.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here