Xiaomi Redmi Note 8T dosyaları Google Drive’a yedekleme işlemi (resimleri, videoları, müzikleri v.b. yedekleme) ile özel anlarınızı kaybetmeyin.

Xiaomi Redmi Note 8T Dosyaları Google Drive’a Yedekleme

Xiaomi Redmi Note 8T dosyaları Google Drive’a yedekleme aslında hayati bir öneme sahip. Artık Xiaomi telefonu olan bir çok insanın telefonunda internet var. Diğer yandan Xiaomi Redmi Note 8T telefonlarınızda kaydetme yeri sorunu da yaşanabilecek olası bir durum. Ama daha da önemlisi telefonunuzun çalındığı, kaybolduğu ya da tamamen kırıldığı zamanlarda bütün dosyalarınızı da kaybedersiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Xiaomi Redmi Note 8T dosyaları Google Drive'a yedekleme

Bu konuda Google’ın Drive hizmeti gerçekten de çok önemli. Eğer telefonunuzda özellikle resimlerinizi, videolarınızı, müziklerinizi v.b. verilerinizi kaydedecek bir yeriniz yoksa veya bunları tamamen kaybetmekten korkuyorsanız bütün dosyalarınızı (resim, video, müzik v.b.) Xiaomi Redmi Note 8T telefonunuzdaki Google Drive hesabınıza kaydedebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çok basit.

Xiaomi Redmi Note 8T Resim, Video, Müzik v.b. Google Drive’a Yükleme

NOT: GOOGLE DRIVE HESABINIZA RESİM, VİDEO, MÜZİK, PDF, SLAYT GİBİ HER TÜRLÜ DOSYAYI KAYDEDEBİLİRSİNİZ. YANİ SANAL BİR BİLGİSAYAR OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

1 – İlk olarak Xiaomi Redmi Note 8T telefonunuzdan “Galeri” bölümüne girin ve Google Drive hesabınıza aktarmak istediğiniz resimlerin ve videoların hepsini seçin.

2 – Yedeklemek istediğiniz bütün resimlerinizi ve videolarınızı seçtikten sonra ekranın altındaki “Gönder” butonuna dokunun.

Xiaomi dosyaları Google Drive'a Yedekleme

3 – Böylece Xiaomi Redmi Note 8T telefonunuzdan dosyalarınızı paylaşabileceğiniz platformlar ekrana gelecektir. Bunların arasından “Drive’a kaydet” uygulamasına dokunun.

Xiaomi dosyaları Google Drive'a Yedekleme

4 – Bir sonraki ekrandaki “Hesap” bölümünde Google hesabınızı seçin. Sonrasında ise “Klasör” yazan bölümde “Drive’ım” seçeneğine dokunun.

Xiaomi dosyaları Google Drive'a Yedekleme

5 – Sonrasında Google Drive hesabınız açılacaktır. Eğer daha önce Google Drive hesabınızda kaydedebileceğiniz bir klasör oluşturduysanız o klasörü seçin.

6 – Eğer kaydedebileceğiniz bir klasör oluşturmadıysanız o zaman ekranın sağ üst köşesindeki “Artı” işaretine dokunup bir klasör oluşturun.

Xiaomi dosyaları Google Drive'a Yedekleme

7 – Oluşturmak istediğiniz klasörün adını yazın ve “Oluştur” yazısına dokunun.

Xiaomi dosyaları Google Drive'a Yedekleme

8 – Klasörü oluşturduktan sonra klasöre girin ve ekranın altındaki “Seç” yazısına dokunun.

9 – Son olarak Xiaomi Redmi Note 8T telefonunuzda ekranın altındaki “Kaydet” yazısına dokunun.

Xiaomi dosyaları Google Drive'a Yedekleme

Hepsi bu kadar.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here